Paštiky dříve a dnes

Paštiky dříve a dnes

 
 
 

Jak to tenkrát dělali? Docela zásadní otázka, kterou jsme si položili při tvorbě našich paštikových receptur. Čtěte dál a dozvíte se více.

Zařízení kuchyně stálo na mlýnku, někdy nebyl ani ten a všechno tehdy sekali pěkně ručně nožem a krájecími kolébkami. Potom hmoždíř, struhadlo...

No to se ví, že struktura paštiky nemohla být krémovitá. Byla pěkně hrubá, někdy roztíratelná, jindy spíše krájitelná. Každopádně bylo vidět, z čeho je ta paštika vyrobená.

Tak jsme se vydali stejnou cestou a pokoušíme se napravit reputaci současného vnímání paštik. Inspirujeme se ve starých kuchařských knihách a zápisech.

Používáme pouze kvalitní maso z českých chovů, zvěřinu z českých lesů a je-li možnost výběru, tak preferujeme to od nás, z Jeseníků. Proto se chlubíme tím, co do paštik dáváme a ne tím, co tam není.

Je zajímavé slyšet komentáře zákazníků, kteří poprvé ochutnali naše paštiky, třeba na farmářském trhu. Jsou mile překvapeni chutí (tedy ve valné většině, protože úplně všem se trefit do vkusu asi úplně nejde).

Vyberte si z naší nabídky a vyzkoušejte je i vy. Přejeme dobrou chuť.

x