Časté dotazy

1. Za jak dlouho mi dorazí objednávka?

Položky, které máme skladem, expedujeme následující pracovní den. Výjimečně se může stát, že je některý produkt vyprodaný. V takovém případě bychom Vás kontaktovali a sdělili Vám, za jak dlouho bude opět k dispozici. Rozhodnutí, jestli máme objednávku rozdělit, nebo poslat najednou s doplněným produktem, je na Vás. 

2. Chci si objednat skleničky, ale bojím se, že mi dojdou rozbité.

Produkty i prázdné sklenice balíme s největší pečlivostí, abychom předešli poškození při přepravě. Pokud by se i tak stalo, že vám zásilka dojde poškozená, je možné balík reklamovat u zásilkové služby. Konkrétní návod najdete v přepravních podmínkách.

3. Mám prázdné sklenice od výrobků, co s nimi?

Čisté sklenice od Vás vykoupíme v naší provozovně nebo na dotaz v některé z našich partnerských prodejen. Výkupní cena je 5 Kč za sklenici s víčkem (bez gumičky).

4. Mám prázdné skleničky od vašich produktů, mohu je použít na domácí zavařování?

Ano, ke skleničce potřebujete gumičku a 2 klipsy, které drží víčko během sterilizace. Náhradní gumičky a klipsy můžete zakoupit v našem e-shopu.

5. Kolik klipsů potřebuji pro velké průměry skleniček?

Běžně postačují dva klipsy, ovšem lze použít až 4 ks (ne více, aby se sklenička dostatečně odvzdušnila během sterilování).

6. Mohu použít gumičky vícekrát pro domácí zavařování?

Ano, pokud nebude gumička příliš vytahaná a bude dobře přiléhat k víčku. Použité gumičky doporučujeme před opětovným použitím 3 minuty povařit ve vroucí vodě a osušit v čisté utěrce. Pro výrobky z masa se vyplatí investovat vždy do nových gumiček.

7. Otevírám sklenice WECK pomocí nože, je to tak správně?

Ne, není to správně. Sklenice otevíráme jednoduše pouhým povytažením gumičky při současném přidržování víčka (aby vám neodskočilo a nerozbilo se). Povytažením gumičky se dostane do sklenice vzduch a víčko se uvolní. Zde je instruktážní video.

 

x