Víme, proč investovat do skleniček weck

Historie zavařovacích skleniček Weck začíná už v roce 1900, kdy Johann Weck a Georg van Eyck založili v německé spolkové zemi Bádensko svoji společnost J. WECK & Co.

Skleničky se od té doby příliš nezměnily, lze tedy říci, že jejich používání je prověřeno staletím. Od své konkurence se odlišují systémem uzavírání - patří k nim skleněné víčko, gumička a univerzální klipsy.

Image 1

Velkou výhodou je právě skleněné víčko, které lze používat neomezeně dlouho. Nenasává totiž pachy a ani neztrácí těsnost jako víčka šroubovací nebo korunková, která se musí pro každé zavařování dokupovat nová. Gumičky ve Weckovkách můžete používat opakovaně, dokud nejsou příliš vytahané a dobře přiléhají k víčku.

 Použité gumičky doporučujeme před opětovným použitím 3 minuty povařit ve vroucí vodě a osušit v čisté utěrce. Pro výrobky z masa se vyplatí investovat vždy do nových gumiček. Klipsy můžete u všech velikostí skleniček používat vždy jen dvě, maximálně však čtyři (aby se sklenička dostatečně odvzdušnila během sterilování).

Do skleniček se nepokoušejte dostat nožem, můžete tak zničit gumičku i víčko. Existuje jednoduchý postup, jak správně otevřít Weckovku. Sklenice otevíráme pouhým povytažením gumičky při současném přidržování víčka, aby vám neodskočilo a nerozbilo se. Povytažením gumičky se dostane do sklenice vzduch a víčko se uvolní.

 No a pokud se zavaření nepovedlo a s obsahem je něco špatně, weckovka přestane těsnit a uvolní se. Obsah takové skleničky raději nekonzumujte.

Proč jsou ale Weckovky po celém světe tak oblíbené? Je to pro jejich krásný design. Hodí se na zavařování a uchování široké škály potravin, ale poslouží vám i jako součást dekorace. Sklo použité na tyto sklenice vydrží velmi vysoké teploty, a proto je můžete použít i jako zapékací misky na různé nákypy, muffiny nebo crumble.

Image 2 

Ke všem objemům lze také přikoupit plastové víčko, pro snadnější manipulaci po otevření zavařeniny. Skleničky se tak rázem změní na kořenky, nebo potravinové dózy.

Představme si základní typy Weckovek a které k čemu slouží - většinou nás navede už samotný název. Skleničky se vždy vyrábí v mnoha variantách objemu - nejmenší sklenička má 35 ml a největší  2,70 l. Každý tak pro svoje účely najde to pravé.

Skleničky masovky jsou určeny k zavařování specialit z masa - především tedy na paštiky, masové konzervy, pomazánky, aspiky. Jejich hlavní výhodou je, že studené maso, teriny a aspikové výrobky lze vyklopit vcelku jako bábovku a potom nakrájet, nebo jen dozdobit na talíři.

Džemovky, jak už název napovídá, se skvěle hodí na marmelády, džemy, pesta, pomazánky a paštiky. Karafy najdete v našem eshopu ve dvou varinatách v “prohlé” Jojo a  v klasické láhvi. Ty jsou skvělé na ovocné nápoje, polévky, tekuté jogurty a na uchovávání likérů či sirupů. Sklenice chřestovky jsou vhodné na chřest, párečky, klobásy, uzená žebra a dekorativně aranžované zeleniny a ovoce.

Poslouží dobře i při nakládání např. hermelínů, utopenců, kvašáků a jiné kvašené zeleniny. Mají totiž dostatečně široké hrdlo pro snadnou manipulaci s obsahem a velký objem. Buclaté a oválné skleničky se potom hodí na kompoty, paštiky a džemy, mají více tzv. “selský” styl. Krásně v nich vypadají dekorativně aranžovaná zelenina a ovoce.  

Možností je prostě spousta a fantazii se meze nekladou. Vyberte si tedy v našem katalogu tu správnou.

Image 3 

x