Rebarborový sirup

Obrázek článku

CO BUDETE POTŘEBOVAT


Rebarbora je běžně považována za ovoce, protože se obvykle dává do moučníků, ale správně jde o zeleninu. Její pěstování je neuvěřitelně snadné a proto ji najdete v mnoha českých zahrádkách. Její obrovské listy lze využít jako zajímavý prvek okrasné zahrady, nás kuchaře zajímá její růžový řapík.

Lity sklízejte nejlépe dokud jsou mladé a křehké, nejlépe do konce června. Zpracujte je do marmelád, čatní  nebo jako náplň ovocného drobenkového koláče. A proč rebarboru zařadit do svého jídelníčku? Obsahuje velké množství vápníku, dokonce více než samotné mléko.

My jsme pro vás připravili recept na rebarborový sirup. Jeho sladkokyselá pikantní chuť je úžasně osvěžující a v kombinaci s čerstvým ovocem vynikající.

JAK NA TO:

Omytou rebarboru nakrájíme na malé kousky, podlijeme vodou a šťávou z citrónu. Dáme vařit, dokud není rozvařená na kaši. Kaši přepasírujeme přes jemné sítko, přidáme cukr a krátce povaříme. Výsledný produkt by měl mít sirupovou konzistenci. Plníme je do vysokých karaf Weck, máme tak krásný dárek nebo dekoraci. Skladujeme nejlépe v ledničce nebo v chladné spíži.

Vykouzlíte z nich úžasné domácí limonády nebo klasické šťávy.

x