Vrstvené saláty

sal__t

CO BUDETE POTŘEBOVAT


 

Myslíte to s novoročním hubnutím vážně? Už vás v práci omrzela “meníčka” z restaurací a jídla z kantýn nebo jídelen? Vyzkoušejte náš návod na vrstvený salát ve skleničce, který si připravíte den předem.

V práci nebo ve škole si tak dopřejete zdravý oběd přesně podle vašich představ. Nejdůležitějším pravidlem je: Zálivku si připravte v sólo skleničce, aby vám salát zcela nerozmočila, a použijte ji až těsně před konzumací.

JAK NA TO:

Vrstvený salát by měl obsahovat tři základní složky - bílkoviny, listy a sezónní zeleninu. Pro tento typ salátu jsou nejlepší listy z ledového salátu, římského salátu, čekanky nebo ze salátu little gem. Mají pevné listy a vydrží déle čerstvé.

Ostatní zeleninu vyberte dle vaší chuti, zásob v ledničce nebo sezónní úrody na zahrádce. V zimě využijte zimní druhy zeleniny - pórek, uskladněnou kořenovou zeleninu, černou nebo bílou ředkev, řepu. Postupně s nadcházejícím jarem nahrazujte jarními druhy zeleniny. Uvidíte, že se salátů nepřejíte - pokaždé bude jiný.

Důležitou složkou salátu jsou bílkoviny. Díky nim vás salát zasytí a získáte z něj důležité živiny. Využijte pečené maso z nedělního oběda nebo vyzkoušejte některou z našich masových dobrot - pstruha na másle, vepřovou nebo jehněčí pečínku. Kompletní nabídku najdete tady.

Skvělým doplňkem jsou také vařená vajíčka, tvrdé strouhané sýry typu (gouda, čedar) nebo rozdrobený sýr balkánského typu. Můžete upotřebit i zásoby z lednice či spíže - kousky šunky, tuňák v konzervě, předvařené krevetky nebo  (pokud si chcete zahřešit) smažená slanina. Neměly by chybět ani luštěniny - konzervované fazole, čočka, hrášek nebo kukuřice.

Všechny ingredience postupně vrstvěte do sklenice a nezapomeňte si připravit zálivku do jiné skleničky. Receptů na zálivky jsou tisíce - vyzkoušejte osvědčenou vinaigrette nebo zálivku z kysané smetany a majonézy doplněnou oblíbenými bylinkami.

Salátům to moc sluší ve skleničkách Weck s větším objemem, dipům zase v malých džemovkách. Vybírejte v našem e-shopu.

x