Jarní detoxikační smoothie

detox

 
S jarem přichází na řadu i jarní detoxikace neboli očištění organismu. Už naše babičky držely čtyřicetidenní půst před Velikonocemi, rozhodně tedy nejde o nějakou novinku či moderní trend.

 Při detoxikaci se tělo zbaví parazitů, virů, bakterií, plísní a toxických látek, a to každému organismu jenom prospěje. Hlavně se pročistí střeva, játra a ledviny - právě v tomto pořadí.

Existuje několik tipů na detoxikační kůry - můžete pravidelně pít čaje nebo detoxikační smoothie, užívat ocet, bylinkové tinktury, semínkové drtě, oleje, ... Možností je opravdu hodně, stačí si jen vybrat, která vám bude vyhovovat nejvíce.

Aby měl celý detox nějaký smysl, je nutné držet jej nějakou dobu. Před zahájením očisty je nejlepší si dát jeden den úplného půstu. Den, ve kterým byste měli hlavně dodržovat pitný režim a nic nejíst.

Celou detoxikační kůru je potřeba doplnit pohybem na čerstvém vzduchu, vydatným pitným režimem a odlehčenou stravou plnou ovoce a zeleniny. Uvidíte, že se bude cítit mnohem lépe :) My vám nabízíme několik tipů na detoxikační smoothie, které vám mohou posloužit jako strava během celého dne.

V detoxikačním smoothie by neměly chybět bylinky nebo čerstvé zelené lístky, které jsou na jaře plné síly (špenát, rukola, polníček, máta). Doplňte je třeba banány, kiwi, jablky, řepou, brokolicí, chřestem, kapustou, avokádem, artyčoky nebo mořskými řasami. Nebojte se ovocné a zeleninové šťávy dochutit kořením - zázvorem, česnekem, koriandrem, mletým novým kořením nebo kurkumou.

Ochutnávejte, kombinujte a experimentujte! Nejlepší smoothie bývají tipu “co lednička dala” :)

Tady máte pár konkrétních tipů:

Do mixéru dejte hrst čerstvého špenátu, oloupané kiwi, pokrájený banán a snítku čerstvé máty. Zalijte oblíbeným rostlinným mlékem  a rozmixujte.

Rozmixujte hrst rukoly, nakrájený banán, jedno zralé avokádo a oblíbené rostlinné mléko. Případně můžete přidat lžičku čerstvého ječmene nebo chlorelly.

Do mixéru dejte 1 avokádo, nasekanou mátu, 2 lžíce kakaa, 2 větší jahody (nebo půlku sladkého jablka), 1 lžíci medu a trochu rostlinného mléka.

Smoothie to moc sluší ve skleničkách Weck, můžete si je vzít i na cestu, víčka s gumičkou nepropustí ani kapku.

x