Snídaňová inspirace plná energie

Snídaně dělá den - to není žádné tajemství. Na podzim, hlavně v době, kdy se mění počasí z teplého na studené, je dobré organismus podpořit teplou snídaní. Taková snídaně vás po ránu “nastartuje” a vy budete mít energii na celý den. 

Teplé kaše

Teplou snídani si můžete připravit rychle, není to žádná věda. Kromě oblíbených vajíček může být ranním základním pokrmem kaše. A to na sladko nebo na slano. Nemusíte ji připravovat z obligátních ovesných vloček nebo krupice. Dnešní nabídka je rozšířená o špaldu, pohanku, kukuřici nebo jáhly. 

Abyste se ke snídaňové kaši vraceli, je opravdu důležité ji dokonale dochutit. Na doslazení použijte některých z našich džemů. Jsou voňavé, výrazné chuti a připravené ze surovin z našich luhů a hájů.  Skvělý je malinový, borůvkový nebo aromatický višňový džem s kousky ovoce. Můžete ozdobit a doladit k dokonalosti řezem nakládaného černého ořechu a vanilkovým sirupem, ve kterém jsou ořechy naložené, nebo medem.

nakladane orechy

Nesmí chybět sušené nebo kompotované ovoce , případně semínka a ořechy. Velkou dobrotou je kaše s pečenými jablíčky s karamelem, která krásně voní po skořici. 

Palačinky

Nejen děti milují klasické palačinky, tak jak je připravovala babička. Pokud je budete podávat s naším meruňkovým džemem, budou přímo esencí léta. Šetrným vařením tohoto džemu se nám podařilo částečně zachovat kousky meruněk z jihomoravských sadů. Chuť meruněk tedy opravdu pocítíte. 

Meruňkový džem 5 (1)

Lívance

Pokud fandíte nadýchanější verzi, můžete vyzkoušet lívance. Ty naše tradičně podáváme s džemem z červeného rybízu. Má výraznou chuť a opravdu krásnou barvu. Tento džem pro vás pasírujeme, aby byl opravdu hladký a bez semínek. 

livance

Vafle

Na českých snídaňových stolech si drží své pevné místo i belgické vafle. Krásně křupavé a ještě teplé je zdobíme voňavým borůvkovým džemem a nesmí chybět trochu kysané smetany. Borůvky na tento džem jsme pro vás nasbírali v Jeseníkách a jesenickém podhůří.

vafle

 Snídaně připravené ve skleničce Weck

Pokud se rozhodnete zapéct ovoce, skvěle vám poslouží skleničky Weck a recept na crumble . Inspirací může být i mléčná rýže s jablky .

rýže


Nezapomeňte, že ráno dělá den! Tak si ho udělejte hezký. 

x