Rychlé dárky vlastní výroby

 
 
 

Do Štědrého dne schází pár dní a vy stále hledáte inspiraci na rychlé, vkusné doma vyrobené dárky?

Připravili jsme pro vás výběr domácích dobrot, které můžete darovat ve skleničkách Weck.

Skleničku stačí jen trochu ozdobit režným provázkem nebo mašličkou, přidat kousek smrkové větvičky nebo drobnou dekoraci a vkusný dárek je na světě.První volbou může být malé a drobné vánoční cukroví - perníčky nebo linecké

Pravděpodobně největší rychlovkou, se kterou vám pomohou i děti, je ochucená sůl s bylinkami. Je na přípravu velmi nenáročná a přitom je opravdu skvělá na dochucení mnoha typů jídel. 

Pokud chcete uvařit sladkou zavařeninu, využijte zásoby podzimních jablíček a vyzkoušejte jablková povidla, která jsou úžasná do buchet nebo koláčů. Ve své vrcholné formě jsou momentálně citrusy a tak můžete připravit jednoduchou pomerančovou marmeládu, nebo citronový krém Lemon Curd. Jde o britskou sladkou specialitu, která doladí vaše palačinky, wafle nebo zmrzlinové poháry úžasnou sladkokyselou chutí. Pokud se nebojíte experimentovat, můžete pro své přátele naložit citrony se solí, které jsou součástí severoafrické gastronomie. 

Zavařeniny ovšem nemusíte připravovat jen na sladko. Co by jste řekli na geniální cibuládu s tymiánem nebo chutney z červené řepy. Hodí se k výrazným sýrům, masu nebo jen tak na pečivo. Pro masomilce můžete připravit luxusní domácí paštiky nebo francouzskou specialitu rillettes.

Pro milovníky sýrů zde máme dva tipy na naložení mozarrelly a balkánského sýru. Případně lze vytvořit vizuálně působivé sypané směsi, ze kterých si obdarovaný může vytvořit vlastní dobrotu - v našem případě třeba ořechový chlebík.

Skleničky Weck jsou i krásnou dekorací a obalem pro vánoční svíčky z včelího vosku nebo třeba z koupacích solí vyrobených ze soli z Mrtvého moře a páru kápek esenciálního oleje. 

Přejeme vám příjemné tvoření v předvánočním čase. 

x